Na obrazku jest plakat Inkubatora Dostępności.

Granty na innowacje społeczne. Zostań Innowatorem Społecznym!

Ruszył nabór pomysłów na innowacje społeczne w ramach projektu partnerskiego „Inkubator Dostępności” realizowanego przez Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie i Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego.

Na nowatorskie pomysły czekamy od 16 do 30 marca 2020 r., ale z dokumentacją konkursową można zapoznać się już dziś na naszej stronie internetowej www.rops.krakow.pl

inkubator dostępności2

Jak działa Inkubator Dostępności?
Naszym celem jest wypracowanie i przetestowanie innowacyjnych rozwiązań, które zniwelują bariery w dostępie do usług, produktów i przestrzeni publicznej dla osób o ograniczonej mobilności, percepcji - osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.
Projekt ma charakter ogólnopolski, co oznacza, że po dotację na innowację mogą zgłosić się osoby z całej Polski. Eksperci Inkubatora zapewniają wsparcie na etapie opracowania innowacji - zarówno w biurze projektu w Krakowie jak i w formie zdalnej poprzez organizowane webinary i spotkania on-line.

Kwota grantu na przetestowanie innowacyjnego pomysłu może wynieść nawet 100 000 zł. Dofinansowanie można przeznaczyć zarówno na przygotowania innowacji jak i jej testowanie na grupie od 7 do 12 osób.

Dla kogo będą rozwiązania?
Odbiorcami i użytkownikami nowatorskich rozwiązań będą osoby z niepełnosprawnościami i osoby starsze. Innowacje finansowane i wspierane w ramach projektu powinny ułatwiać ich funkcjonowanie w przestrzeni publicznej i prywatnej, zwiększać dostęp do różnego typu usług. Mogą być to również produkty lub metody pracy, które ułatwią samodzielne i aktywne życie.

Kto może zgłosić się do konkursu?
Kto może zostać Innowatorem? W zasadzie każdy. O grant może aplikować osoba fizyczna, organizacja pozarządowa, jednostka sektora finansów publicznych, przedsiębiorstwo, w tym z sektora ekonomii społecznej, kościoły i zw. wyznaniowe, partnerstwa (w tym grupy nieformalne).

Zapraszamy do kontaktu.
Nasz kalendarz działań w najbliższym czasie jest sprofilowany głównie na wsparcie przyszłych innowatorów. Zachęcamy do kontaktu, rozmowy na temat pomysłów i pytań związanych z konkursem, grantem i innowacjami. Te spotkania, które już realizujemy pokazują, jak wielki potencjał drzemie w mieszkańcach Polski i organizacjach a także inicjatywach oddolnych.

Jesteśmy dostępni pod numerem tel. 12/422 06 36 w.34, adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na Facebook’u – na profilu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.
Zapraszamy też do punktu informacyjnego czynnego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, ul. Piastowska 32 w Krakowie.

Wszystkie informacje na temat ogłoszonego konkursu znajdują się także na naszej stronie internetowej www.rops.krakow.pl

Projekt wdrażany w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 4.1: Innowacje społeczne), na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt jest realizowany od 1 października 2019 r. do 30 września 2022 r. w całej Polsce.

 

Related Articles