Kolorowe ciecze w probówkach i zlewkach w laboratorium. NAd nimi reka naukowca w rękawiczce ochronnej
Featured

Nowe rozwiązania w przemyśle kosmetycznym - mikro/nanokapsułki jako nośniki składników bioaktywnych w kosmetykach

Przemysł kosmetyczny jest branżą, która prężnie się rozwija, poszukuje nowych sposobów rozwoju produktów, które zapewniają młodszy, zdrowszy i gładszy wygląd skóry. 

opakowanie mydła o zapachu śliwki z firmy dolina czeremchy
Featured

Tam gdzie miejski zgiełk ustępuje miejsca śpiewowi ptaków – czyli success story po „Małopolsku”

Sukces firmy  „Dolina Czeremchy” pokazuje, że prowadzenie biznesu nie musi być związane jedynie z wielkim miastem i tłumem klientów. Wręcz przeciwnie, spokój i harmonia pozamiejskich krajobrazów mogą stać się oazą dla rozwoju przedsiębiorstwa, pod warunkiem, że w sercu tego biznesu bije prawdziwa pasja i zaangażowanie.

Mężczyzna w garniturze siedzacy za biurkiem.
Featured

Branża kosmetyczna jako część dziedziny life science - jednej z inteligentnych specjalizacji regionu

Małopolska to jedyny region z Polski zaangażowany w działania Inicjatywy Awangarda, czyli organizacji skupiających 37 innowacyjnych regionów z Europy, które dążą do rozwoju nowoczesnych gałęzi przemysłu dzięki międzyregionalnej współpracy gospodarczej w obszarach inteligentnych specjalizacji.

dłoń nad którą się wyświetlają ikonki
Featured

Nowy kierunek studiów Gospodarka energetyczna i zrównoważona transformacja.

Model produkcji energii oparty na spalaniu paliw kopalnych jest nie do utrzymania ze względu na związany z tym wpływ wzrastającego stężenia dwutlenku węgla w atmosferze na ocieplanie się klimatu.

dziewczynka w laboratorium
Featured

High‑five z naukowcem!

Małopolska Noc Naukowców (MNN) to wydarzenie popularnonaukowe, które już we wrześniu otworzy umysły Małopolan, jednocześnie otwierając unikalne laboratoria i pokazując specjalistyczne  aparatury. Już 29 września w Małopolsce mile widziany będzie każdy, komu naukowe zagadnienia nie są obce.