Projekt: firma!

Projekt: firma!

Termin: 14-15.06.2018 r., 28-29.06.2018 r.
MIejsce: Wytwórnia, Ślusarska 9, 30-001 Kraków

Bezpłatne warsztaty z projektowania biznesu z wykorzystaniem metody design thinking i narzędzi poznania perspektywy klienta dla studentów, absolwentów i młodych przedsiębiorców.

Uczestnicy staną przed wyzwaniem wymyślenia innowacyjnego pomysłu na biznes. Zadanie będzie realizowane w grupie i będzie wspomagane przez doświadczonych trenerów. Poznają i zastosują w praktyce nowoczesne narzędzia biznesowe – takie, jak Design Thinking, Mapa empatii, czy Business Model Canvas. Rozwiną swoją kreatywność i myślenie przedsiębiorcze.

Warsztaty odbędą sie w 2 turach:

  • 14 – 15.06.2018 r.
  • 28 – 29.06.2018 r.

Program składa się z trzech bloków tematycznych:

  1. Umiejętności i pomysł na biznes
  2. Badanie użytkowników i konkurencji
  3. Model biznesowy

Prelegenci:

Janek Strycharz - absolwent studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ekspertem ds. innowacji (w tym wykorzystania metod design thinking w zarządzaniu procesem innowacyjnym), specjalistą w zakresie analityki rynku, badań i ewaluacji. Uczestniczył w tworzeniu wielu programów badawczych, doradczych i szkoleniowych zarówno dla organizacji publicznych, społecznych, jak i dla biznesu. Aktualnie jest członkiem zarządu i dyrektorem programowym Fundacji Warsztat Innowacji Społecznych, w ramach której rozwija dwa przedsięwzięcia badawcze, szkoleniowe i wdrożeniowe. Jest także związany z Uniwersytetem Ekonomicznym, Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Jana Pawła II, gdzie od kilku lat prowadzi kurs z zakresu modelowania biznesowego w e-gospodarce. Jego pasją jest praca z ludźmi nastawiona na rozwój – zarówno w pracy trenerskiej, analitycznej, czy jako osoba zarządzają kieruje się zasadą łączenia aktualnej wiedzy z praktyką, oraz tego, co wartościowe z tym, co potrzebne.

Dawid Sobolak - Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego i Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. Swoje doświadczenia z działalności w biznesie przeniósł do sektora pozarządowego. Jest założycielem i obecnie prezesem Fundacji Warsztat Innowacji Społecznych. W ramach działalności tej organizacji zrealizował wiele projektów, których celem było poszukiwanie nowych rozwiązań problemów społecznych, w tym przy wykorzystaniu nowych technologii. Wielokrotnie zaangażowany jako mentor w pracę grup projektowych tworzących nowe rozwiązania w ramach projektu MediaLab Innowacji Społecznej. Pomysłodawca i koordynator procesu wdrożenia serwisu naochotnika.pl – serwisu dla organizacji pozarządowych i wolontariuszy. Zaangażowany w rozwój ruchu Koduj dla Polski i koordynator tej inicjatywy w Krakowie. Obecnie pełni również rolę doradcy kluczowego w Małopolskim Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Łukasz Maźnica - doktorant na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ekspert ds. przemysłów kreatywnych i ekonomii kultury. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za działalność naukową w tych obszarach (m.in. stypendium Fundacji Narodowego Banku Polskiego, nagroda im. prof. Jerzego Indraszkiewicza). Zawodowo związany z Fundacją Warsztat Innowacji Społecznych, gdzie pełni funkcję członka zarządu i odpowiada za rozwój działalności badawczej organizacji. Współpracuje jako zewnętrzny ekspert m.in. z Małopolskim Instytutem Kultury i Fundacją Gospodarki i Administracji Publicznej. Związany także ze spółką Liban S.A., gdzie pełni funkcję członka rady nadzorczej. Posiada bogate doświadczenie w zakresie koordynowania i realizowania zróżnicowanych projektów z zakresu analityki rynkowej, ewaluacji polityk publicznych oraz ekonomicznej analizy prawa.

Strona wydarzenia

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Wydarzenie jest organizowane przez Warsztat Innowacji Społecznych przy finansowym wsparciu województwa małopolskiego w ramach programu Małopolska - tu technologia staje sie biznesem.

Related Articles