Zdjęcie przedstawia plakat zapraszający na warsztaty Innowathion dla dostępności.

INNOVATHON dla dostępności

13 grudnia 2019 - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej zaprasza na INNOVATHON DLA DOSTĘPNOŚCI - przyjdź i zaprojektuj innowację dla dostępności!

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie po raz pierwszy podjął się organizacji Innovathonu dla dostępności – czyli maratonu projektowania innowacji społecznych zwiększających dostęp do usług, produktów i przestrzeni.
Podczas 8 godzinnego maratonu projektowania będziemy wspólnie szukać, kształtować i prototypować rozwiązania ułatwiające dostęp do usług, produktów, przestrzeni publicznych dla osób o ograniczonej mobilności, percepcji, starszych i z niepełnosprawnościami. Celem jest także inspirowanie i wspieranie w poszukiwaniu innowacji i rozwiązań problemów społecznych z obszaru dostępności.
Uczestnicy wydarzenia w ramach zajęć warsztatowych będą pracowali nad prototypami rozwiązań, następnie je publicznie prezentowali.

KIEDY?
13 grudnia 2019r.
ŻYDOWSKIE MUZEUM GALICJA
ul. DAJWÓR 18 , w KRAKOWIE
OD GODZINY 10:00 – 18:00

rpos 1

DLA KOGO?
INNOVATHON jest dla każdego, kto ma ochotę, potrzebę lub pomysł jak zwiększyć dostępność , a tym samym ułatwić samodzielność osobom starszym i z niepełnosprawnościami.
Zapraszamy drużyny – od 3 do 5 osób – i uczestników indywidualnych. Osoby, które zgłoszą się indywidualnie zostaną zaproszone przed rozpoczęciem pracy warsztatowej do stworzenia zespołów lub będą mogły dołączyć do już istniejących, które liczą mniej niż 5 osób.

Nasi moderatorzy pomogą wam usystematyzować wiedzę, przejść przez proces projektowania innowacji i stworzyć prototyp produktu, usługi lub rozwiązania zwiększającego dostępność, które następnie zostanie ocenione przez JURY.
Najlepsze rozwiązanie może liczyć na nagrodę w wysokości 2 000 zł.
Ponadto wygenerowane podczas INNOVATHONU DLA DOSTĘPNOŚCI pomysły mogą zostać zgłoszone do INKUBATORA DOSTEPNOSCI i uzyskać grant do 100 000 zł.

Więcej o projekcie: http://rops.krakow.pl/lewa/inkubator-dostepnosci-35/o-projekcie-156.html

rpos 2

REKRUTACJA
Pobierz formularze zgłoszeniowe ze strony: http://rops.krakow.pl/aktualnosc/innovathon-dla-dostepnosci-1933.html

Wypełnij formularz a jego podpisany scan/ zdjęcie prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zgłoszenia przyjmujemy do: 8 GRUDNIA do północy.
Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Masz pytanie, zadzwoń: 12/422 06 36 wew. 34

Zapraszamy!
Zespół Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Related Articles