Strona tytułowa raportu o krakowskich startupach. Półkoliste i trójkątne kształty.
Featured

Krakowski ekosystem innowacji jest jednym z kluczowych hubów technologicznych w tej części Europy i jednym ze 100 czołowych wschodzących ekosystemów na świecie.

Spontanicznie stworzony przez społeczność hashtag OMGKRK, już od prawie dekady jednoczy krakowską scenę startupową i technologiczną, stanowiąc źródło inspiracji, edukacji i wiadomości dotyczących lokalnego ekosystemu innowacyjnego.

 

Czym jest OMGKRK?

Misją OMGKRK jest budowanie światowej klasy ekosystemu innowacji w Krakowie i Małopolsce.

Obecnie OMGKRK jest prężnie rozwijającą się instytucją z ponad 50 członkami wspierającymi oraz setkami partnerów lokalnych, krajowych i międzynarodowych uczestniczących w jej działaniach oraz tysiącami indywidualnych osób zaangażowanych w organizowane lub wspierane przez OMGKRK inicjatywy i wydarzenia.

OMGKRK prowadzi inicjatywy w trzech obszarach:

1. Budowanie społeczności

Tworzenie połączonej sieci firm, organizacji i osób prywatnych, przestrzeni do dialogu, kojarzenia B2B i B2C, wzajemnego uczenia się i dzielenia się najlepszymi praktykami.

OMGKRK stwarza platformę dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców, ale również innych specjalistów ze świata IT, w ramach której mogą zbudować niezbędną dla nich sieć kontaktów. Dzieje się to w mediach społecznościowych za sprawą hashtagu i grupy na Facebooku (+6500 członków), ale przede wszystkim poprzez udział w wydarzeniach networkingowych, takich jak comiesięczne Hangout.  Odbywające się w każdy ostatni czwartek miesiąca, nieformalne spotkania organizowane w różnych przestrzeniach miejskich sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości. W czerwcu w Fortach Kleparz odbyła się największa impreza networkingowa Summer Jam.

 

2. Promocja ekosystemu

 

Celem OMGKRK jest budowanie pozytywnej marki dla krakowskiego ekosystemu innowacji i lokalnych firm, jak i przyciąganie najlepszych talentów, inwestorów i firm z innych regionów i zagranicy w celu rozwijania lokalnej gospodarki cyfrowej.

OMGKRK jest wydawcą pierwszego kompleksowego Raportu na temat krakowskiego ekosystemu startupowego oraz twórcą bazy krakowskich startupów. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją na https://bit.ly/Krakow_Startups_Report

 

3. Edukacja i akceleracja

OMGKRK wspiera i inicjuje działania dotyczące dostarczania inspiracji, know-how i wsparcia dla ludzi technologii i przedsiębiorców na każdym etapie rozwoju.

Dotychczas OMGKRK zorganizowało ponad 50 wydarzeń, 4 programy akceleracyjne, zaangażowało 110 prelegentów, mentorów, ekspertów w tym:

  • Virtual Founders Breakfasts
  • Hangouts
  • Dragons Cave Pre-Accelerator
  • Summer Jam
  • X-Massive
  • Innovative Krakow Forum
  • Entrepreneur Club

Dołącz do wspólnej misji

Chcesz skonsultować swój pitch deck?

Szukasz inwestora?

Zastanawiasz jaką rolę powinien pełnić szef marketingu w twojej firmie oraz jak wybrać odpowiednią osobę na to stanowisko?

Poszukujesz grafika do rozwoju swojej strony internetowej?

Nie wiesz, z którego CRMu skorzystać?

Odpowiedzi na te i inne pytania są już dostępne.

Wierzymy, iż lokalna sieć kontaktów stanowi kluczowe ogniwo w rozwoju firm. To w ludziach drzemie moc możliwości, nawiązywania współpracy i formowania się nowych projektów, a także nieocenione źródło wiedzy praktycznej oraz dostęp do kluczowych zasobów i osób niezbędnych do rozwoju firmy i regionu.

Zachęcamy innowacyjne podmioty z regionu do włączenia się do sieci OMGKRK i wspólnego realizowania misji budowania światowej klasy ekosystemu innowacji.

Aktualne informacje o działaniach OMGKRK można znaleźć na www.omgrkrk oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dominika Walec

OMGKRK

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Related Articles