Małopolska – tu technologia staje się biznesem

Znamy laureatów konkursu.

 Małopolski festiwal programowania, spotkania dla startupów, finał Smogathonu czy festiwal chatbotów – to tylko kilka z 23 zwycięskich projektów dofinansowanych w ramach konkursu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”. W tym roku uczestnicy mogą liczyć nie tylko na ciekawe konferencje czy inspirujące wykłady, ale również na kreatywne warsztaty oraz spotkania networkingowe.

Dotację w łącznej wysokości 422 tys. zł otrzyma aż 17 projektów obecnych na małopolskiej arenie od lat. Wśród nich warto wymienić m.in.:

  • Finał Smogathonu – czyli zwieńczenie międzynarodowego wydarzenia, którego celem jest walka ze smogiem za pomocą nowoczesnych technologii. Finał w Krakowie jest podsumowaniem działań realizowanych w ciągu całego roku podczas półfinałów w 6 miastach świata, które również mają problemy ze smogiem (m.in. Londyn, Warszawa, Berkeley, New Delphi),
  • TEDxKazimierz – to lokalna odsłona konferencji organizowanej na licencji TED. Uczestnikom przedstawia się idee powiązane z dzielnicą Kazimierz oraz inne, wpisujące się w atmosferę miejsca, jego mieszanki kulturowej, światopoglądowej i artystycznej,Cykl wydarzeń #OMGKRK Academy – to przedsięwzięcie mające na celu edukację przedsiębiorczości wśród mieszkańców i zwiększanie świadomości na temat lokalnego ekosystemu startupowego poprzez organizację spotkań i paneli dyskusyjnych z ekspertami z regionu i zagranicy,
  • CYBERSEC 2018 – to jedno z największych i najbardziej wartościowych wydarzeń z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Na pozostałe 78 tys. zł może liczyć 6 projektów, które odbędą się po raz pierwszy. Wśród nich znalazły się m.in. meetup analityczny, hackathon cyberbezpieczeństwa, festiwal chatbotów czy festiwal ginących zawodów.

Przypomnijmy, że program „Małopolska – tu technologia staje się biznesem” jest realizowany rokrocznie począwszy od 2013 roku. Celem programu jest wzmocnienie potencjału wydarzeń i spotkań technologicznych oraz związanych z sektorem kreatywnym, a przez to promocja Małopolski jako regionu wspierającego rozwój przedsiębiorczości opartej na nowych technologiach. Do tej pory, w ramach pięciu edycji programu, województwo wsparło 80 przedsięwzięć, w których uczestniczyło ok. 80 tys. osób.

Zobacz listę zwycięskich wydarzeń, organizujących je podmiotów oraz wysokość wsparcia, jakie otrzymają z budżetu województwa małopolskiego.

Related Articles