mężczyzna w białym fartuchu siedzący przy komputerze.
Featured

Innowacyjny lek do leczenia zwłóknień narządowych

Zwłóknienie, zwane inaczej fibrozą, jest stanem patologicznym, rozwijającym się na skutek nieprawidłowego procesu gojenia się tkanek, zazwyczaj w efekcie przewlekłego stanu zapalnego. Dochodzi wówczas do nadmiernej produkcji białek usztywniających strukturę tkanki, co zaburza jej prawidłowe funkcjonowanie. W konsekwencji dochodzi do powstania struktur bliznowatych i dysfunkcji całego narządu.

Trzy kobiety stojące w pokoju
Featured

Be`liv in sukces!

BioTeam to trzy niezwykłe kobiety które udowodniły, że kluczem do sukcesu jest wiara w swoje umiejętności i nieustanne dążenie do realizacji założonych celów. Zapraszamy na wyjątkową i inspirującą historię z małopolskiego rynku kosmetycznego. Poznajcie historię trzech wyśmienitych kobiet, które pod marką Be`liv tworzą pierwsze w Polsce kosmetyki zawierające żywe bakterie probiotyczne.

okrągły element podświetlony ledami
Featured

Zapraszamy Cię do myślenia

Rozmowa z Joanna Babulą, Kierowniczką Centrum Nauki i Techniki Pasaż Odkryć.

Featured

AGH dołącza do sieci NEREUS

Sektor kosmiczny jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin przemysłu w Polsce. Polscy naukowcy i inżynierowie wnieśli znaczący wkład w budowę nowych satelitów, łazików i  specjalistycznego oprogramowania.

Firuga Ignacego Łukasiewicza. Postać siedząca przy stoliku.
Featured

Łukasiewicz z brązu odlany, czyli jak świętujemy nasze Jubileusze

Pomysł na Jubileuszową statuetkę Ignacego Łukasiewicza zrodził się w głowach Dyrekcji Łukasiewicz – Krakowskiego Instytutu Technologicznego na początku 2022.