Człowiek stojący na kuli ziemskiej z lunetą.
Featured

„Regiony na Horyzoncie”

Tytułu niniejszego artykułu jest wieloznaczny i został zaproponowany z pewną dozą przekory, a czytający go bez szerszego kontekstu mógłby się poruszać się niczym po omacku.

Grafika przedstawiająca pół środowiska zanieczyszczonego i pół ekologicznego. Drzewo na jednej stronie jest zielone a na drugiej uschnięte i szare.
Featured

Zatrzymanie ocieplania klimatu jednym z najważniejszych warunków utrzymania poziomu życia

Bezprecedensowe fale upałów na świecie, odnotowywane w pierwszych tygodniach lipca tego roku, stanowią przypomnienie o konieczności podjęcia pilnych działań zmierzających do ograniczenia ocieplania klimatu.

związane dwie flagi ukraińska i Polska
Featured

DOBRE wspólnoty lokalne – pomagamy ukraińskim jednostkom samorządu terytorialnego

W 51. numerze „Innowacyjnego startu” pisaliśmy o projekcie pt. „Decentralization Offering Better Results and Efficiency” (DOBRE), finansowanym przez amerykańską agencję USAID (the United States Agency for International Development).

Grupa ludzi na scenie trzymająca różowe hasło HackYeah
osoby na scenie trzymający hasło festiwalu

#HackYeah! Małopolska gospodarzem największego w Europie hackathonu

Największy w Europie stacjonarny maraton dla programistów, informatyków, grafików oraz entuzjastów nowych technologii przyciągnął do Małopolski ponad 2300 uczestników.
Kasyno. Po lewej ruletka , w tle siedzący ludzie grający w karty.
Featured

mHealth czyli e‑wsparcie w radzeniu sobie z zaburzeniami uprawiania hazardu

Zaburzenia uprawiania hazardu są bez wątpienia problemem społecznym, który pociąga za sobą różnorakie konsekwencje zarówno dla samej jednostki, jak i jej otoczenia.