Zdjęcie przedstawia plakat informacyjny o rekrutacji do programu akceleracyjnego SpaceUP BSA;

Nabór do akceleratora SpaceUP BSA

Do 27 października Krakowski Park Technologiczny prowadzi rekrutację do programu akceleracyjnego SpaceUp BSA.
Dzięki programowi KPT chce wesprzeć i przyśpieszyć rozwój pomysłów i startupów korzystających z danych satelitarnych Copernicus.

Dane satelitarne ułatwiają monitoring zmian klimatycznych, ruchów tektonicznych, powodzi, pożarów, obszarów rolnych, zmian na morzach i oceanach, czy składu atmosfery.
Są wykorzystywane m.in. w takich branżach jak: rolnictwo, leśnictwo, gospodarka morska. Po tego typu dane chętnie sięgają też firmy związane z ubezpieczeniami, górnictwem czy budownictwem. Możliwości, jakie otwierają się przed firmami i startupami są ogromne. Coraz więcej osób łączy swoją wiedzę w określonym obszarze, uzupełniając ją o dane satelitarne, dzięki temu z powodzeniem zapełnia nisze na rynku i tworzy unikalne rozwiązanie biznesowe.

Akcelerator KPT SpaceUp to nie tylko szansa na rozwój wiedzy na temat wykorzystania danych satelitarnych, ale również wiedza biznesowa, która ma pomóc osobom właściwie podejść do tematu rozwoju firm i odnaleźć się na rynku.

Do programu przyjmowane są 2-4-osobowe zespoły. W programie SpaceUp dostępni są mentorzy, którzy dadzą startupom możliwość nawiązania relacji międzynarodowych, szkoleń oraz kontaktów biznesowych z przemysłem kosmicznym.

To już druga edycja kosmicznego akceleratora, która potrwa 3 miesiące i przybierze formę dwudniowych spotkań, co 3-4 tygodnie.
Spotkania będą miały miejsce w Krakowskim Parku Technologicznym, zaś jeden ze zjazdów odbędzie się w Warszawie.

Ścisła współpraca z wysokiej klasy mentorami oraz specjalistami technologicznymi i biznesowymi będzie miała formę pracy stacjonarnej i zdalnej. Eksperci pomogą w przygotowaniu i dopracowaniu projektu/ produktu, w jego zweryfikowaniu oraz opracowaniu planu wdrożenia na rynek.

Szczegółowe informacje na temat projektu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie https://balticsatapps.pl/akceleracja/pl

Spece UP

Spece UP2

 

Related Articles