Zdjęcie przedstawia grupę młodych osób pracujacych w biurze.

Inkubator Digital Dragons

To już ostatnie dni rekrutacji do 3 edycji Inkubatora Digital Dragons Krakowskiego Parku Technologicznego.

Inkubator Digital Dragons - to unikalne programy przyspieszające rozwój młodych studiów growych. W tym roku Inkubator zaprasza zespoły projektujące gry na urządzenia mobilne.

O co dokładnie chodzi?
Inkubator Digital Dragons nie uczy jak projektować gry, ale jak na grach budować biznes. Dlatego mogą czuć się zaproszone zespoły, które mają co najmniej podstawowe doświadczenia z projektowaniem gier i ambicję, żeby swoje studio rozwijać biznesowo.

Główne filary Inkubatora DD to: warsztaty, indywidualne konsultacje i networking. Warsztaty – jak zawsze – prowadzą znakomici, doświadczeni specjaliści z branży gier.

Główne tematy jakie zaplanowano to:
• planowanie, organizacja produkcji i zarządzania projektem growym;
• marketing i PR – dla gry i dla firmy;
• pitchowanie, zachowanie na eventach, strategie networkingowe;
• modele biznesowe oraz monetyzacja gier mobilnych;
• user acquisition, retencja;
• specyfika sklepów mobilnych;
• współpraca z inwestorem i wydawcą.

W czasie indywidualnych konsultacji, uczestnicy będą mogli porozmawiać o swoich konkretnych projektach i wyzwaniach biznesowych z ekspertami. A dzięki networkingowi poszerzą swój krąg branżowych kontaktów. A w styczniu – okazja do zaprezentowania się w czasie demo Daya.

Dla kogo?
Dla młodych (do 5 lat na rynku) firm projektujących gry na urządzenia mobilne.

Ile to kosztuje?
Udział w programie jest bezpłatny dzięki zasobom Kakowskiego Parku Technologicznemu oraz wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.

Kiedy?
Program odbędzie się w okresie październik-grudzień 2020.
Wstępny harmonogram oraz szczegóły formalne można znaleźć na stronie KPT https://www.kpt.krakow.pl/startupy/inkubator-digital-dragons/
oraz fanpage’u Inkubatora Digital Dragons https://www.facebook.com/inkubatordigitaldragons/

Gdzie?
Zwykle programy inkubacji odbywają się stacjonarnie w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego, ale tym razem praca odbędzie się w formie warsztatów i konsultacji online.

Kto za tym stoi?
Inkubator Digital Dragons uruchomiony został 2 lata temu dzięki międzynarodowej współpracy w ramach inicjatywy Baltic Game Industry. Dzięki partnerom zagranicznym oraz unikalnemu własnemu know-how, Krakowskiemu Parkowi Technologicznemu udało się dotychczas zrealizować 2 edycje programu inkubacji: pierwszą adresowaną do studiów projektujących gry na urządzenia mobilne, oraz drugą – dla zespołów projektujących gry na komputery i konsole. Trzecia, bieżąca edycja, znów jest profilowana pod kątem gier mobilnych.

Warto?
Zdecydowanie warto, ponieważ program inkubacji jest
• unikalny,
• radykalnie praktyczny,
• skoncentrowany na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów biznesowych małych studiów,
• realizowany w małych grupach.

Posłuchajmy też opinii jednego z absolwentów Inkubatora Digital Dragons:
…kończymy się dogadywać z publisherami; gdyby nie wy, to byłoby źle; naprawdę, wszystkie lekcje prowadzenia rozmów, biznesu i znajomości okazały się zastrzykiem takiej ilości wiedzy i pewności siebie, że nawet nie chcę myśleć, jakby wyglądała nasza firma bez Inkubatora…
Innymi słowy: warto!

Related Articles