Finanse w firmie i budowanie marki. Od czego zacząć?

Miejsce:The Stage (Kraków, ul. Łobzowska 3)
Termin: 8.03.2018 r.

Prowadzisz firmę, a innowacje i nowe technologie to twoja branża? A może chcesz dopiero zacząć przygodę z własnym biznesem? Zastanawiasz się, jak uzyskać finansowanie swoich projektów albo od czego zacząć budowanie marki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz podczas małopolskiej odsłony Startup Europe Week 2018. W jego ramach już 8 marca odbędzie się spotkanie pn. „Finanse w firmie i budowanie marki. Od czego zacząć?”. Nie zwlekaj jednak z decyzją o udziale i już dziś zarejestruj się na to wydarzenie.

Startup Europe Week to największa w Europie inicjatywa skoncentrowana na promowaniu i rozwoju przedsiębiorczości i innowacji. W trakcie tegorocznego wydarzenia, które zagości w ponad 300 europejskich miastach, zostaną zorganizowane spotkania, będące okazją do dialogu pomiędzy przedsiębiorcami a władzami regionalnymi i lokalnymi.

„Małopolskie” spotkanie odbywające się w ramach Startup Europe Week 2018 zostanie poświęcone finansom w firmie i budowaniu marki. Swoją wiedzą z uczestnikami wydarzenia podzielą się eksperci m.in.: Marcus Erken i Barbara Stawarz-Garcia. Zapraszamy w czwartek, 8 marca br. od godz. 17.30 do klubu The Stage (Kraków, ul. Łobzowska 3). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja. Formularz rejestracyjny znajduje się pod tym linkiem.

Uwaga: rejestracja na wydarzenie trwa do 7 marca, do godz. 10.00 lub do wyczerpania miejsc.

 2 1

 

Marcus Erken i finanse w firmie - porady eksperta

Zdobądź niezbędną wiedzę, aby podnieść swoje szanse w zderzeniu z inwestorami Venture Capital (VC). Marcus Erken przybliży profil inwestorów i ich model biznesowy. Pomoże to nie tylko zrozumieć czym zajmują się VC, ale też jak właściwie weryfikować dobrze funkcjonujący VC. Spotkanie będzie też szansą, aby zyskać wskazówki, jak zostać zauważonym przez inwestorów i jak z nimi negocjować. A wszystko to w oparciu o wieloletnie doświadczenie. Marcus Erken jest bowiem założycielem Sunfish Partners, przedsiębiorstwa zajmującego się inwestowaniem w startupy na wczesnym etapie rozwoju, w szczególności związanymi z technologiami machine learning, blockchain i Internet of Things (IoT). Sunfish Partner z siedzibą w Berlinie działa w Europie Środkowo-Wschodniej. Marcus Erken studiował na takich uniwersytetach jak WHU, RWTH Aachen oraz Harvard. Obecnie prowadzi kursy uniwersyteckie, podczas których studenci zakładają własne firmy i rozwijają pierwszy biznes.

Zbuduj swoją markę bez wielkich wydatków: Barbara Stawarz-García

Przy prowadzeniu firmy istotnym elementem jest proces budowania marki i kreowania odpowiedniego wizerunku. Jednocześnie, budżetowe podejście może okazać się dobrym rozwiązaniem, szczególnie na początku istnienia przedsiębiorstwa. Jak więc rozlokować środki finansowe w pierwszych krokach rozwoju firmy, a zarazem uniknąć wielkich wydatków przy budowaniu marki? O tworzeniu angażujących treści marketingowych w oparciu o niewielki budżet opowie Barbara Stawarz-García, związana z mediami od 2005 roku ekspertka branży marketingu internetowego. Jest ona też autorką bestsellerowej książki „Content marketing po polsku”. W 2016 roku Barbara Stawarz-García znalazła się w rankingu najbardziej kreatywnych osób w biznesie wg magazynu BRIEF.

Program akceleracyjny dla startupów

Spotkanie, które odbędzie się 8 marca będzie też okazją do zdobycia szczegółowych informacji na temat programu akceleracyjnego skierowanego do startupów z Małopolski, które są związane głównie z technologiami ICT, life science oraz przemysłem kreatywnym i działają na rynku nie dłużej niż 24 miesiące.

#StartUP Małopolska to program bezpłatnych warsztatów i szkoleń dla startupów, podczas których można zdobyć wiedzę z takich dziedzin, jak: prezentacja pomysłów biznesowych i komunikacja, marketing i promocja produktów/usług oraz sprzedaż produktów/usług i rozwój biznesu. Dodatkowo startupy mogą prezentować swoje projekty biznesowe podczas wiodących wydarzeń branżowych w regionie. Ponadto, każdy ze startupów będzie miał okazję uczestniczyć w indywidualnych konsultacjach z wybranym mentorem - w obszarze, który wymaga dodatkowego wsparcia. O szczegółach i procesie aplikowania do #StartUP Małopolska opowie Maja Matuszewska ze Startup Academy, które na zlecenie Województwa Małopolskiego realizuje program.

Kolejne edycje programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska odbędą się:
• luty - czerwiec 2018
• sierpień – grudzień 2018

Rejestracja: www.startup.malopolska.pl

***

Organizatorem spotkania „Finanse w firmie i budowanie marki. Od czego zacząć?” jest Województwo Małopolskie we współpracy z Fundacją Wspierającą #OMGKRK.

Misją Fundacji Wspierającej #OMGKRK jest budowanie ekosystemu innowacji w Krakowie. Głównym celem jest rozwój nowej generacji przedsiębiorców poprzez promowanie przykładów będących inspiracją oraz dostarczanie wiedzy poprzez wartościowe treści i różnorodne wydarzenia. Poprzez rozszerzanie sieci partnerów i realizacji wspólnych projektów, #OMGKRK dba o rozwój krakowskiej społeczności startupowej.

Wydarzenie pn. „Finanse w firmie i budowanie marki. Od czego zacząć?” oraz program akceleracyjny #StartUP Małopolska realizowane są w ramach projektu „Przedsiębiorcza Małopolska – rozwój przedsiębiorczości technologicznej w regionie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WM 2014-2020.

 

Related Articles