Krakowski Park Technologiczny (KPT)

Krakowski Park Technologiczny (KPT)

KPT w największym skrócie? Przepływ kreatywnej energii – niezależnie, czy chcesz wynająć biuro, szukasz programu inkubacyjnego lub akceleracyjnego dla startupa, zamierzasz pojawić się na jednym z dziesiątek wydarzeń, które odbywają się tu przez cały rok, czy samemu zorganizować event.

To świetne miejsce, a przede wszystkim ludzie, do których możesz dołączyć, jeśli interesuje się tworzenie i wprowadzanie na rynek nowych rzeczy z dziedziny technologii.

kpt 2

Po pierwsze: społeczności
Przebywając w orbicie KPT najbardziej skorzystasz ze społeczności związanych z tym miejscem. Są one tworzone przez najbardziej aktywne w Krakowie osoby ze świata IT i technologii, bo Park chętnie użycza przestrzeni wielu kultowym wydarzeniom, lokalnym i globalnym. Tu Django Girls uczą się programowania. Tu spotykają się uczestnicy Unconf i Joomla Day. Tu odbywają się ciekawe hackathony, jak Hacknarök, Cybersec League, czy ActInSpace.
KPT organizuje też własne wydarzenia, które, wręcz zdobyły grupę entuzjastów. Tutaj odbywa się krakowska edycja Startup Weekend (dla niewtajemniczonych: masz 3 dni i zespół specjalistów z różnych dziedzin, by postawić od podstaw startupa). Podczas corocznych warsztatów Make Things osoby zainteresowane Robieniem Rzeczy własnymi rękami uczą się praktycznego wykorzystania technologii (tak, lutowania też). Piching Fight Club natomiast daje możliwość szlifowania umiejętności pitchingowych, na poważnie. Niektórzy zwycięzcy Fight Clubu przeszli na kolejny etap, od pomysłu po działający startup i z powodzeniem rozwijają swój biznes.
KPT chętnie użycza przestrzeni dla organizacji ciekawych wydarzeń z branży. Masz pomysł – zgłoś się.

kpt 3

Po drugie: gamedev
KPT jest ważnym miejscem na krakowskiej mapie branży gier. Gamedev to jedna z najszybciej rosnących branż obecnie na świecie – na tym gruncie wyrósł m.in. polski jednorożec CD Projekt RED. W budynku Parku ma siedzibę kilka liczących się studiów tworzących gry, które korzystają z mocnego zaplecza chmurowego oferowanego przez Data Center KPT. Najważniejsze jednak jest to, że w Parku dzieje się dużo wydarzeń wspomagających rozwój firm z tej branży. W KPT odbywa się game’owy doroczny hackathon KrakJam, roczny program szkoleniowy w ramach Game Academy i liczne aktywności związane z Digital Dragons, największą w Europie środkowo-wschodniej konferencją dla branży gamedev (również organizowaną przez KPT).

kpt 4

Po trzecie: film i multimedia
KPT oferuje solidne techniczne zaplecze dla kreacji: projektów filmowych, multimedialnych. Laboratorium Multilab KPT dysponuje w pełni wyposażonym studiem greenscreen, montażownią i najlepszym w Krakowie stanowiskiem do kolor korekcji filmów. Na miejscu jest też studio dźwiękowe.

kpt 5

Czy to dla mnie?
W Krakowskim Parku technologicznym ma siedzibę około 70 firm działających w dziedzinie nowych technologii, branży gier i kreatywnej, z czego 40 to startupy. Zapraszamy, jeśli na poważnie myślisz o własnej firmie i biznesie, i szukasz biura i środowiska, które Ci w tym pomoże.

Kontakt:
Inkubator, wynajem biur, coworking, organizacja eventów:
www.kpt.krakow.pl/startupy/inkubator-technologiczny
Mateusz Cybula
tel. 12 345 32 05
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Programy akceleracyjne dla startupów:
www.kpt.krakow.pl/startupy/akcelerator

 

Related Articles