#OMGKRK - od tego wszystko się zaczęło

#OMGKRK - od tego wszystko się zaczęło

Hashtag OMGKRK od wielu lat łączy krakowską społeczność startupową. Legenda głosi, że powstał w 2013 roku! Od tego czasu informuje i edukuje, jest źródłem najświeższych wiadomości z lokalnego środowiska startupów, przedsiębiorców i branży IT.

A sporo się dzieje! Jak znaleźć się w tym dynamicznie rozwijającym się otoczeniu? Warto dołączyć do prężnie działającej grupy społeczności na Facebooku (+5500 członków), a wychodząc poza ramy internetu - pojawić się na najbliższym wydarzeniu startupowym.

Warto wiedzieć

Wraz z misją budowania ekosystemu innowacji w Krakowie, głównym działaniem #OMGKRK jest dostarczanie praktycznej wiedzy na temat przedsiębiorczości i nowych technologii. Poprzez siłę przykładu, przekazywane są dobre praktyki, których zastosowanie przekłada się na sukces własnej działalności, ale także na mądre wspieranie systemu innowacji - ze społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz poszanowaniem bogatego dziedzictwa historycznego i kulturalnego regionu.

omgkrk

 Źródło inspiracji

Pozytywnym aspektem krakowskiej społeczności startupowej jest ciągła wymiana wiedzy i doświadczeń. Czy znacie #OMGKRK Academy? To cykl wydarzeń, które są mieszanką formuły TED Talks i Y Combinator Startup School. Taki format sprzyja pobudzaniu innowacyjnego myślenia i zdobywaniu praktycznej wiedzy, którą można wykorzystać w realiach współczesnego biznesu.

Dzięki zaproszonym ekspertom - także z zagranicznych ośrodków startupowych jak Kijów, Zurych czy Berlin, przyszli przedsiębiorcy mogą się zainspirować, a ci bardziej zaawansowani mogą spojrzeć na swój biznes z dystansu. Spotkania uczą i motywują do podejmowania wyzwań i zamieniania pomysłów w biznes.

Atutem #OMGKRK jest jej różnorodność i otwartość. To dobre miejsce zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej, dla chcących się przebranżowić, szukających możliwości rozwoju, ale także dla ekspertów z branży i inwestorów. Dużą częścią społeczności są ekspaci, wybitni specjaliści, którzy pojawiając się w Krakowie są dużą wartością dla ekosystemu innowacji.

IMG 8085

Siła networkingu

Poza dostarczaniem wysokiej jakości treści, #OMGKRK umożliwia budowanie sieci kontaktów kładąc nacisk na networking. To w nim drzemie moc możliwości, nawiązywania współpracy i formowania się nowych projektów. Dzieje się to zarówno w mediach społecznościowych za sprawą hashtagu czy wspomnianej grupy, jak i poza nimi. Zawsze darmowe dla uczestników, wydarzenia odbywają się w przyjaznych miejscach, które sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości. To miejsca kultury jak alternatywny klub Szpitalna 1 czy Hevre, gdzie mieściła się niegdyś synagoga, ale także nowoczesne ośrodki jak Krakowski Park Technologiczny, który jest stałym partnerem #OMGKRK.

25532169 964917460312856 3353294096486241899 o

Dołącz do wydarzeń #OMGKRK

Starając wyjść naprzeciw rozwijającemu się twórczemu obliczu miasta, #OMGKRK rozwija także Entrepreneur Club. To spotkania, na których można bliżej poznać projekty oparte na połączeniu nowych technologii i branży kreatywnej. To nie wszystko, co oferuje szeroka lista wydarzeń zaplanowanych na ten rok. Warto pojawić się między innymi na największych wydarzeniach networkingowych jak letni Summer Jam oraz świąteczny X-Massive Party.

Za sprawą krakowskiego tygodnia startupowego (edycja 2017), fundacja rozpoczęła także całkiem świeży projekt Wawel Dragons Cave Pitch, który zyskał bardzo pozytywny odbiór. To konkurs dla najlepszych startupów z Małopolski, które prezentując się przed aniołami biznesu oraz wymagającą publicznością mogą wygrać spore nagrody i uzyskać cenny feedback. Następna taka szansa już w te wakacje! Aktualne informacje o działaniach #OMGKRK można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/omgkrk/

Wydarzenia #OMGKRK są realizowane między innymi dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach programu Małopolska - tu technologia staje się biznesem.

Zuzanna Stadnik
Fundacja Wspierająca #OMGKRK

 

 

 

 

Related Articles