Za zamkniętymi drzwiami

O programie Tech Leaders Global oczami organizatorów. Czyli jak przekuwa się wielkie marzenia w rzeczywistość.

Jeżeli zdarzyło Ci się kiedyś otrzymać pomocną dłoń, która poniosła Cię dalej. A może było to pytanie, rozmowa lub rada, która zaprocentowała u Ciebie znaczącym skokiem w górę życia. Takie właśnie przesłanki stały za przekuciem marzenia w rzeczywistość. Marzenia, która ma swoją i nazwę i kształt - mianowicie chodzi o Tech Leaders. Wierzymy, że inwestowanie w siebie jest najlepszym co możesz zrobić dla siebie i innych. I dlatego takie stwierdzenie stało się mottem projektu.

Tech Leaders to bezpłatny, czteromiesięczny program mentorski. Do tej pory odbyły się trzy jego edycje i był on skierowany tylko do kobiet w IT - tych, które chcą rozwinąć swój startup, albo skrzydła w karierze jako zatrudnione osoby. Program swoim zasięgiem dotknął nie tylko już ponad 170 dziewczyn, stymuluje on również do rozwoju samych mentorów. W projekcie do tej pory brały udział dziewczyny i mentorzy z całego świata. Spotkania z mentorami 1:1 odbywały się minimalnie jedną godzinę co dwa tygodnie, w formie online/offline. W trzeciej edycji 81 mentorów musiało wybrać spośród 830 potencjalnych kandydatek.

01

Idąc krok dalej

Rozwój projektu Tech Leaders odbył się dynamicznie. Już od pierwszego momentu widziałyśmy, że tworzymy międzynarodowy projekt. Naturalnym biegiem rzeczy powstała również idea Tech Leaders Global - czyli serii programów mentorskim na każdym kontynencie, a może i państwie na świecie. Obecnie współpracujemy z dziewczynami z Rosji, które organizują rosyjską edycję. Po zakończeniu edycji rosyjskiej i ewaluacji projektu, będziemy dołączać kolejnych organizatorów z krajów z całego świata.

Co budujemy w szerszej perspektywie

Spoglądając na szerszą perspektywę budujemy coś znacznie większego niż zwykły program mentorski. A mianowicie kulturę pomocnych dłoni, wymiany informacji i stymulowania rozwoju. Wymianę doświadczeń, poglądów, uśmiechu i wsparcia. Otwarte nastawienie, stymulacja rozwoju, a także otrzymanie wsparcia w momentach trudnych budują najlepsze ekosystemy na świecie. Takie, które zmieniają świat na lepszy, każdego dnia. Tech Leaders to potężna siła, a również sposób myślenia - nastawienie na odkrywanie swojego największego potencjału. To w takiej atmosferze, w takim środowisku będą powstawać innowacje, rewelacyjne projekty. W skrócie, budujemy środowisko które stymuluje ludzi do wzrostu i rozwoju.

02

Co program mentorski może dać Tobie

Program mentorski to cztery miesiące pracy z wybranym przez siebie mentorem. Pracy nad wybranym zagadnieniem. Stymulację wzrostu pojmujemy bardzo szeroko. Uczestniczki do tej pory mogły wybrać mentorów, którzy wspierali ich w nauce: programowania, marketingu, fizyki kwantowej, sztucznej inteligencji, budowania i skalowania biznesów, sprzedaży, public relations, user experience i wielu wielu innych. W tym momencie postanowiłyśmy również otworzyć program dla mężczyzn, w edycji rosyjskiej mogą brać udział już wszyscy. Wziąć udział w programie możesz poprzez wypełnienie aplikacji przez stronę http://techleaders.eu/ i odpowiedzenie na pytania z formularza. Wybierając mentora masz szansę na czteromiesięczną współpracę z ekspertem, który może wesprzeć Twój wzrost i przenieść Cię o lata świetlne w przód.

Chociaż każda historia jest inna, to warto przytoczyć kilka z nich. Jedna z naszych uczestniczek otrzymała pracę w Dolinie Krzemowej. Inna przebranżowiła się z finansów i dostała posadę junior project managera. Wiele z nich nauczyło się programować, stworzyło swoje portfolio, dostało awans, stworzyło aplikacje, zmieniło pracę na lepszą etc. Mentor to osoba szczególna, która posiada wiedzę praktyczną z zagadnienia, w którym chcesz się rozwinąć. Z bagażem doświadczeń - wie jak uniknąć niektórych błędów, albo zna dobre źródła stymulujące Ciebie w danym temacie. Wobec czego współpraca z mentorem zapewni Ci nie tylko wiedzę, ale również i zaoszczędzi czas potrzebny na dojście do wyznaczonego sobie celu.

 

Anna Szwiec i Ewelina Wołoszyn

 


Anna Szwiec - na co dzien pracuje w branzy IT jako programistka. Po godzinach realizuje sie w społecznościach Women in Technology, Women Techmakers, Google Developers Group. Inspiruje innych do rozwoju i poszerzania swojej wiedzy, organizując spotkania, warsztaty, konferencje. Tworzy program Tech Leaders, w którym jest również mentorem. Jej pasją jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Realizuje to również dla najmłodszych uczestników prowadząc warsztaty z programowania dla dzieci min. Greenlight 4 Girls, konferencja Koderek, Szkoła 3.0.
Linkedin

Ewelina Wołoszyn - CEO w software house Lonsley, który zajmuje się Machine Learning. Zaangażowana w organizowanie wydarzeń wspierających przedsiębiorczość i innowacje. Stworzyła Tech Leaders program mentorski dla kobiet w IT – ogólnopolskiej platformy wymiany wiedzy – skierowanej dla kobiet, które chcą założyć własną firmę/startup oraz tych wspinających się po szczeblach kariery jako zatrudnione osoby.
Linkedin / lonsley.com

 

Related Articles